KONST / Litografier / Litografier 14367125
nr 1436 7125
Igael Tumarkin
(1933-2021), Israel
Litografier, 2 st, Signerad, numrerad 31/100, daterad 1964. Färglitografi, bildmått: 48x33, yttermått inklusive ram: 66x50 cm
Igael Tumarkin, Israelisk konstnär född 1933, död 2021.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 6 december 2021
kl 20:11:29
6/12 18:03:19
100 kr
6/12 19:02:10